Když si člověk potřebuje něco vytvořit, může se o to vždy pokusit s využitím vlastních sil. Nic mu v tom nebrání, tedy za předpokladu, že nemá obě ruce takzvaně levé, což je v takové situaci dost zásadní komplikace. Máme k dispozici spoustu materiálů, spoustu různého nářadí, náčiní, nástrojů a třeba i strojů, a tak se ledacos vyrobit podaří. Ale přece jenom to nejednou není zase až tak dokonalé, jak bychom to my moderní lidé potřebovali, není to jako z 3D tiskárny.
3D tisk na zakázku nám toho totiž může nabídnout daleko víc, než bychom zvládli vlastními silami. Vytisknout si už lze v dnešní době i předměty trojrozměrné, tedy něco, co by bylo i ještě relativně nedávno spíše něčím z oblasti sci-fi. A objednat si můžeme něco podobného i tehdy, když máme zájem o sériovou výrobu, i v případech, že se jedná o výrobu pouze zakázkovou.
Co lidem v dnešní době taková aditivní výroba, tedy 3D tisk, nabízí? S využitím technologie FFF (FDM), spočívající v natavení specifické struny termoplastu a jeho následném vytlačení z trysky a kladení po tenkých vrstvách na sebe, lze vytvořit dokonalou kopii modelu, podle kterého se tu tiskne.
Tímto způsobem lze vytvářet dejme tomu prototypy, které předcházejí sériové výrobě, ovšem lze takto získávat i rovnou hotové výrobky určené pro odběratele. A tato služba už je dnes dostupná kdekomu. Nejenom průmyslu, ale třeba i lidem, kteří chtějí tímto způsobem získat propagační předměty, náhradní díly, jež už se dnes nedají sehnat a podobně. Každý tu dosáhne svého, každý bude v maximální míře uspokojen. A to za příznivou cenu, o níž rozhoduje délka odváděné práce, práce konstruktéra, typ použitého materiálu či třeba následné další opracovávání.
A pokud pak lze u této výroby něco kvitovat s povděkem, je to třeba i to, že je provázena jenom minimálním množstvím odpadu, což je logicky dobré pro ekologii.