Možná i vy už si zoufáte nad tím, že i přesto, že pro úpravu bazénové vody používáte ty nejlepší přípravky bazénové chemie, tak se to na kvalitě vaší vody ne a ne projevit. Vlastně to vypadá, jako by bazénová chemie u vás v bazénu nějak nefungovala. Čím to může být? Možných příčin může být hned několik, ovšem dlouhodobé zkušenosti ukazují, že majitelé často zapomínají na pravidelné měření hodnoty pH a koncentrace aktivní látky. Takže pokud je to i váš případ, pak závadné pH může být příčinou vašeho dosavadního neúspěchu při úpravě bazénové vody.
Správné pH vody ve vaší nádrži by se mělo pohybovat v rozmezí hodnot 6,8 až 7,5. V případě, že tomu tak není, může se stát, že přípravky bazénové chemie nebudou ve vaší nádrži fungovat tak, jak by měly. A to může mít za následek celou řadu nežádoucích změn bazénové vody, mimo jiné i namnožení nepříjemných mikroorganismů.
K tomu, abyste zjistili, jaké jsou konkrétní hodnoty koncentrace vodíkových iontů ve vaší bazénové vodě, budete potřebovat pH tester. Ten pohodlně zakoupíte v prodejně s bazénovými potřebami, a ani vás to nevyjde příliš draho. Navíc, většinu jeho součástí můžete využívat opakovaně po mnoho měření a jediné, co je potřeba dokupovat, je kapalná náplň aktivního činidla. S pomocí testeru tak snadno odhalíte, jaké je pH vaší bazénové vody.
Měření pH by mělo ideálně probíhat v intervalu dvou týdnů, a pokud je voda intenzivně využívána plavci anebo máte podezření na změnu její kvality, tak byste měli měřit i častěji. Každopádně, vždy když zjistíte odchylku od doporučeného rozmezí hodnot, tak neváhejte a vše uveďte na pravou míru s pomocí speciálních přípravků pro úpravu pH vody nazývaných „pH plus“ a „pH mínus“.
Nicméně zapomenout byste neměli ani na to, že mimo pH je potřeba pravidelně sledovat také hodnoty koncentrace aktivního oxidačního činidla v nádrži.